Przesyłki kurierskie do Australii – warto czy nie?

Każdy, kto choć raz korzystał np. z azjatyckich platform handlowych wie, że transport wybranego towaru do Polski wiąże się z tygodniami oczekiwania na dostarczenie przesyłki. Czy to samo dotyczy np. polskich przesyłek kurierskich na drugą stronę globu? Czy jest jakaś alternatywa?

Samolotem znacznie szybciej!

Towary wysyłane z Azji do Polski są często transportowane drogą morską. Oznacza to, że czas oczekiwania na nie to około 3 – 5 tygodni. Istotną kwestią jest również to, z jakiego zakątka Azji towar jest wysyłany. Jeśli chodzi o przewóz paczek do Australii, to zwykle trwa on znacznie krócej, to jest maksymalnie 5 – 6 dni. Wiąże się to rzecz jasna z wykorzystaniem transportu lotniczego, który jednak (w porównaniu do frachtu morskiego) jest zdecydowanie droższy. Okazuje się bowiem, że koszt przesłania niewielkiego listu o masie 0.5 – 1 kg, może wahać się w zakresie od 100 do nawet 250 złotych. Cena ta zależeć będzie rzecz jasna od rodzaju linii lotniczych.

Transport powietrzny to nie wszystko

Przy ocenie czasu dostarczania przesyłek do Australii trzeba też wziąć pod uwagę miejsce, do którego przesyłka ma być przetransportowana. Z Polski przesyłki kurierskie „latają” głównie do południowo – wschodniej części kraju, gdzie mieszka około 85 procent całej ludności Australii. Owszem, można również wysłać paczkę np. na tereny pustynne (miejsce zamieszkania rodowitych Aborygenów), ale wiąże się to ze znacznym wydłużeniem czasu jej doręczenia. Zresztą trudno uwierzyć, aby Aborygeni często otrzymywali przesyłki kurierskie z Polski. Prawdą jest natomiast to, że paczki z Polski mogą szybko i sprawnie dotrzeć nawet na drugi koniec świata i to w czasie krótszym niż jeden tydzień. A to wszystko dzięki wzorowej organizacji transportu.

Podsumowując, wysyłka przesyłek kurierskich z Polski do Australii (a także do wielu odległych miejsc) jest jak najbardziej możliwa. I to nawet wtedy, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie procedury celne, które muszą odbyć się w trakcie odprawy towarowej na lotnisku. Takie porównanie można wykonać na stronie KurierNet.pl i wybrać najlepszą opcję przesyłki.